דוּלַה – בנוסף או במקום קורס הכנה ללידה?

הדולה מגיעה עם ידע וכלים לעזור ליולדת וגם להדריך את בן הזוג שיוכל לעזור לזוגתו ולקחת חלק פעיל בלידה. האם כדאי לעשות גם קורס הכנה ללידה אם מחליטים על ליווי של דולה בלידה?זוגות רבים שמחליטים להתקשר עם דולה שתלווה אותם בלידה תוהים אם קורס הכנה ללידה נחוץ גם להם. בפרט שרב הדולות עושות מפגש הכנה ללידה, בו הן מדגימות ומסבירות גם לבן הזוג כיצד ניתן לעזור ליולדת להתמודד עם הלידה ולקדם אותה.
האם בחירה בדולה מבטלת את הצורך בקורס הכנה ללידה?
התשובה היא שדולה אינה באה במקום קורס הכנה ללידה ואינה ממלאת את אותה הפונקציה. מדובר בשני דברים שונים, הקשורים כמובן ללידה.
הדולה מפרטת בעיקר את הכלים להתמודדות עם הלידה, וכמובן לוקחת חלק פעיל בתמיכה ביולדת בזמן אמת ובהדרכתה בלידה, תוך שילוב בן הזוג בהתאם למידת רצונו.
קורס טוב להכנה ללידה מדריך גם מעבר ללידה עצמה. הקורס מצייד את הזוגות בידע שנוגע גם להריון ולהורות הראשונית, כולל מידע והדרכה להנקה.
בקורס ניתנים הסברים נרחבים יותר על תהליך הלידה והתסריטים האפשריים, כך שבני הזוג מגיעים מוכנים יותר ללידה, יודעים אילו התערבויות אפשריות ואילו כלים עומדים לרשותם בלידה.
במידת הצורך, הדולה תוכל לרענן את זכרונם בלידה אם ירצו להזכר מה היתרונות והחסרונות של הליך מסויים. או להציע דרכים אלטרנטיביות לחלק מההתערבויות הרפואיות (רק במידה והזוג מעוניין והמצב הרפואי מאפשר).
כדיי שתדעו באיזו לידה אתם מעוניינים, ואיזה סוגי טיפול אתם רוצים לילוד וליולדת, באחריותכם לצבור את הידע הרלוונטי, וקורס טוב להכנה ללידה הוא מקום מצויין לעשות זאת.
אין זה מתפקידה של הדולה לקבל החלטות רפואיות בלידה, וככל שבני הזוג יצברו יותר ידע על האפשרויות שעולות בלידה, כך יהיה להם קל יותר לקבל את ההחלטות שמתאימות ונכונות להם.

למידע על השירות שלי כדולה

לכתבות נוספות על דולות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s